רצפה, סלון, פינת אוכל

בעולם בכלל ובישראל בפרט, צרכנים רבים בוחרים סוג רצפה מבלטות/שיש/אבן/קרמיקה ופחות פרקטים ושטיחים מקיר לקיר. הסיבה שבוחרים להשתמש דווקא ברצפה, היא משום שישראל היא מדינה חמה, והרצפה קרה דיה כדי לאזן את מזג האוויר בתוך הבית. סיבה נוספת שרבים מעדיפים את הרצפה מרוצפת ע"פ פרקט יוקרתי או שטיחים מקיר לקיר, היא מפני שהם הרבה יותר פרקטיים לניקיון, וגם אם נשפך נוזל כלשהוא על הרצפה, אזי ניתן לנקותו בקלות בלי להעלות את מפלס "העצבים" של בני הבית (בניגוד לפרקט שעלול לגרום להתנפחות הפרקט או שטיחים אשר ישאירו כתם על השטיח). למרות שהרצפות הרבה יותר קלות לניקיון, עדיין צריך וחובה עליכם לדאוג לנקותם באופן יסודי אחת לשבוע, ואחת למספר שנים שכבר נצברת שכבת אבק ושומן שחור על הרצפה, יש לבצע פוליש לרצפה ע"י חברת פוליש. 

כמה דברים שכדאי לדעת על פוליש לרצפה

חברות העושות פוליש לרצפה, יש כמו גרביים. לכאורה, תהליך פוליש הוא פשוט. סה"כ לוקחים מכונת פוליש, שופכים חומר ניקוי ומקרצפים את הרצפה. אז נכון, אין צורך בתואר מקצועי או דוקטורט כדי לעשות פוליש, אך קחו בחשבון כי ישנם סוגי מרצפות שאינם מאפשרות פוליש "רגיל", אלא דורשות התייחסות מיוחדות ובחומרי ניקוי מיוחדים. ישראלים רבים נפלו בפח כהזמינו את חברת הפוליש הוזלה שמצאו באינטרנט. חברה שמתייחסת לעבודתה בזול, למה שתצפו כי היא תעשה לכם עבודה יסודית ותשקיע בכם? שלא נדבר על חוסר המקצועית (בעל מקצוע מנוסה מעריך את עבודתו היטב, בדיוק כפי שאתם בוודאי מעריכים את עבודתכם). כאמור, אין צורך בדוקטורט, אך חובה להכיר היטב לאורך ולרוחב את כל סודי המרצפות, את כל סוגי הכתמים והלכלוך ואת רוב סוגי חומרי הניקוי. בעל מקצוע שמכיר הכל באופן אישי ומניסיונו, סביר להניח כי הסיכויים שהוא ישגה ויבצע עבודה רשלנית או יבצע נזק, הוא די שואף לאפס. אך אחד שרק אתמול התחיל לעשות עבודת פוליש לרצפה, הסיכויים של שניכם לסבול מכך, הוא גבוה. א"כ דעו לסנן את בעלי המקצוע שאתם מזמינים אליכם לבית.

טווח מחירים והצעות מחיר בכתב

חברת פוליש לרצפה שמעריכה את עבודתה, תשלח נציג עד אליכם לבית כדי לשער את גודל ומצב העבודה, ובנוסף, תשלח לכם הצעת מחיר בכתב מסודרת כדי למנוע אי הבנות ובלבולים. חברתנו עושה זאת לכלל לקוחותיה, כדי להיות שקופים מול הלקוח וכדי שתדעו למה המחירים הוא X או למה הוא המחיר Y. פנו אלינו לפרטים מלאים ועלויות.