חדרי אמבטיה אמורים להיות חדרים נעימים ונקיים. אם הם לא יהיו כך, יהיה מאוד לא נעים להתקלח בהם ואפילו לצחצח בהם שיניים. כיצד מנקים את החדר? כיצד מנקים ארון אמבטיה? אלו טיפים חשובים יכולים לעזור? הנה כל המידע שאתם צריכים לקבל בנושא.

הבעייתיות של ניקיון חדר האמבטיה

כדי להבין כיצד יש צורך לנקות את חדר האמבטיה בצורה נכונה ויעילה יש צורך להבין מדוע הוא נחשב מקום בעייתית מאוד לניקוי. כל הבעייתיות מתחילה מהתפישה של רבים שחושבים שמפני  שזהו חדר בעל נטייה להירטב רוב הזמן, אזי הוא מתנקה לבדו ואין צורך לנקות אותו. ההיפך הוא הנכון ודווקא בגלל שמדובר בחדר לח מאוד שהרצפה והאביזרים בו נרטבים לא מעט פעמים, כולל ארונות אמבטיה, המראה או המקלחון, הוא יהיה מלוכלך עוד יותר. הלכלוך שיש באוויר נספג טוב יותר במים והוא גם בולט הרבה יותר, ואם לא תגרפו את המים ותנקו לעתים תכופות החדר לא יהיה נקי ולא איכותי.

ניקיון טוב הוא ניקיון שגרתי

כדי לנקות את חדר האמבטיה בצורה יעילה יש לנקות אותו לכל הפחות פעם בשבוע. כאשר אתם מנקים אותו פעם בשבוע הניקיון יהיה הרבה יותר פשוט, כיוון שלא מצטבר לכלוך רב. אמנם אנשים רבים מתעצלים לנקות אותו בתדירות כזו אך דווקא הם צריכים ליישם זאת יותר מכולם כי כך הניקיון יהיה יותר מהיר ויצטרך להיות פחות יסודי. הניקיון הזה כולל גם ניגוב של מים כאשר הם נשפכים על ארונות האמבטיה או כאשר מתיזים מים על המראה. כמו כן, יש לגרוף את המים מהרצפה ולדאוג שמסילות המקלחון יהיו נקיות.

מספר כללים לניקיון המקלחת

  • תמיד שיהיה לכם מגב במקלחת. זה יעזור לכם לגרוף את המים, כאשר מומלץ להחזיק גם מגב קטן לניקוי המראה והמקלחון.
  • חשוב מאוד לא להכניס בוץ למקלחת כי עם המתאר המימי, בעיקר אם יש מים על הרצפה, הוא ילכלך את המקום באופן ניכר.
  • חשוב להשתמש בחומרי ניקוי גם כאשר מנקים ארונות אמבטיה, מקלחון, מראה וכן הלאה. המים שיש במקלחת לא מספיקים.
  • כמו כן, כדאי להשתמש במים מהברז ולא במים שכבר נמצאים במקלחת כי הם יהיו נקיים יותר.

הניקיון קובע את איכות המקלחת

אתם יכולים לזלזל בניקיון חדרי אמבטיה אך זה יחזור אליכם כמו בומרנג. בסופו של דבר איכות המקלחת שלכם קובעת לא מעט מאיכות הבית ומאיכות החיים באופן כללי. ככל שהמקלחת תהיה יותר נקייה היא גם תהיה יותר מעוצבת ונעימה. כדי להפנים את כל הטיפים האלו כל מה שאתם צריכים זה לקרוא ולהבין את החשיבות, ולאחר שתיישמו אותם פעם אחת ותראו את ההבדל, יהיה לכם הרבה יותר פשוט לנקות באופן שגרתי. הרי בסופו של דבר אף אחד לא רוצה להשקיע במקלחת מעוצבת ולקבל בסופו של דבר מקום שלא נעים להיות בו.