חדר, ספות, שטיחים

שטיחים הינם חלק בלתי נפרד מרהיטי הבית, וכמו שאר הרהיטים, גם שטיחים דורשים ניקיון אחת לתקופה בהתאם לשימוש בשטיחים. בבתים בהם הילדים קטנים או במשפחות מרובות ילדים, יש צורך בניקוי שטיחים בתדירות גבוהה יחסית, עקב הלכלוך והכתמים שהשטיחים צוברים. את הניקיון יש לבצע ע”י בעלי מקצוע המומחים בתחום, כאלה שיודעים כיצד לגשת למלאכת ניקוי השטיחים וכאלה שמבינים היטב כיצד ניתן לבצע ניקיון לסוג השטיח בביתכם. סוגי השטיחים הינם רבים, ולכן בעל מקצוע המבין בתחום ומכיר היטב את כל סוגי הסיבים שדרכי הניקיון שלהם, הוא בעל מקצוע שיש להיעזר בשירותיו בעת הצורך.

אחת לכמה זמן יש צורך בניקוי שטיחים?

כאמור, תדירות ניקוי שטיחים משתנה בהתאם לשימוש ולמצב האנשים בבית. אך למרות הכל, חשוב לדעת כי גם אם אתם אנשים הכי נקיים שיש, ואתם שומרים על ניקיון ושאיבה בתדירות גבוהה ואף מקפידים על נראות השטיחים, עדיין אין זה אומר כי לא תצטרכו ניקוי שטיחים מקצועי. החשיבות של ניקוי שטיחים הינה חשובה בשל העובדה כי חיידקים וקרדית האבק מוצאים חממה לא רעה בכלל עמוק בתוך סיבי השטיחים. הסכנות של חיידקים ובקטריות הינן רבות, ולכן רק בעת ניקוי שטיחים מקצועי, ניתן לחטות את השטיחים גם מחיידקים. חברה מקצועית תדאג להשתמש בחומרי חיטוי שמצד אחד הורגים את החיידקים, אך מצד שני אינם פוגעים במרקם ואיכות השטיחים.

שיטות הניקיון הנפוצות בישראל

בישראל קיימים מגוון שיטות לניקוי שטיחים והנפוצות שבהם הם שתיים: הראשונה: ניקיון בבית הלקוח בעזרת ציוד ומכונת ניקוי שטיחים. הרעיון בשיטה זו, היא להתיז מים עם חומרי ניקוי שטיחים על השטיחים, לרוב גם ישרו את החומרים כמספר דקות ע”מ לייעל את תוצאות הניקיון, ולאחר מכן החברה תשאב עם מכונת שאיבה עוצמתית. היתרון, ניקיון מהיר. החסרון, בשיטה זו לא ניתן להסיר כתמים קשים ולא ניתן לבצע חיטוי כראוי. זה כן מתאים לשטיחים קבועים או לשטיחים פשוטים, מכיוון שלא כדאי להשקיע עליהם בניקיון מקצועי. השיטה השנייה הינה ניקיון במפעל לניקוי שטיחים: במפעל השטיח עובר את כל התהליך הנחוץ לשטיחים. בשלב הראשון ישרו את השטיחים במים וחומרי ניקיון בהתאם לסוג השטיחים, לאחר מכן החברה תקרצף היטב את השטיחים משני צידיו ותשתמש בחומרים לחיטוי השטיחים. לאחר ביצוע פעולה זו, השטיחים עברו על תוך מכונת סחיטה ומשם למכונת ייבוש בטמפרטורה מדויקת המתאימה לשטיחים. לאחר כל אלו, השטיחים יעברו אל תוך מכונת ניעור, כדי להשיל את שאריות השערות או אבק אם ישנם כאלה ולבסוף החברה תארוז אותם יפה ותנעים אותם בריח נעים ומרענן.

כאשר מחליטים לבצע ניקיון לשטיחים היקרים והחשובים לכם, אל תהססו ואל תתפשרו על ניקיון זול ופשוט. לעיתים כדאי להשקיע עוד כמה שקלים, וליהנות משטיחים נקיים באמת ללא חיידקים ובקטריות. מעוניינים בניקוי שטיחים מקצועי? צרו קשר עם חברתנו ונשמח לעמוד לשירותכם.

מעבר אל עמוד חברת פוליש.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *