מדרגות הדורשות ליטוש מדרגות

למעט בדירות צמודות קרקע, אפשר לומר שבכל בניין בישראל ישנם חדרי מדרגות. חדר המדרגות משמש לעלייה אל הבית או המשרד וחזרה ממנו. בבניינים נמוכים (3-4 קומות), שלא תמיד המעליות מצויות בהם, נפוץ יותר שחיקה של הרצפה בחדר המדרגות עקב שימוש תמידי ותחזוקה נמוכה (לא לכולם חשוב נראות הבניין..). מידי כמה שנים, יש לבצע ליטוש מדרגות אשר יחזיר את הצבע לחיים ויסיר את שכבת השחור שהצטברה על הרצפה. ישנם מספר סוגי ניקיון שבהם ניתן להחזיר את המדרגות לתקינותם, להלן שני דרכים נפוצים.

הדרכים לליטוש מדרגות

הסוג הראשון שבו ניתן ללטש מדרגות, הוא באמצעות ליטוש ידני ושימוש בחומצות ייעודיות ע"פ סוג המרצפות. שיוף ידני נעשה בעזרת נייר שיוף, והוא דורש עבודה רבה. היתרון של ליטוש מדרגות ידני, שהוא מתאים לרוב המוחלט של סוגי הרצפות, ולכן, רבים מעדיפים שיוף ידני ע"פ השיטה הבאה. הסוג השני לחידוש מדרגות, נעשה באמצעות פוליש עם דיסק יהלום. סוג זה נפוץ ברצפות אבן ושיש, והוא מצליח לייצר הברקה לחדר המדרגות גם אם היא מעולם לא הייתה מבריקה. ההברקה נעשית באמצעות מריחת סילר או באמצעות פוליש אקרילי שגורם לרצפות להחזיר אור ולשפר את נראות הבניין שזקוקה לו.

מה עדיף לכם? וכיצד זה קורה?

העדיפות לגבי סוג ליטוש מדרגות, הוא החלטה שלכם בלבד. אם כי יש לציין, שלעיתים חברת פוליש תמליץ לכם דווקא על סוג מסוים בגלל סוג הרצפה. הדבר הנכון ביותר לעשות אם אתם מתלבטים, הוא לבדוק עם וועדי בית אחרים או חברים וקרובים שעשו זאת פעם. כיצד זה קורה? ליטוש מדרגות נעשה באמצעות אחת מהשיטות שציינו מעלה, זמן הניקיון יהיה בהתאם לגודל המדרגות ובהתאם למצב המדרגות (אם הייתה הזנחה קשה, זה יקח הרבה יותר זמן). אם החלטתם להזמין חברה לביצוע העבודה, היא תשלח נציג מטעמה עד אליכם לבניין, להעריך ולשער את סוג וגודל העבודה והצעת מחיר בכתב תיתן בהתאם לכך. חברתנו מומחית בביצוע ליטוש ושחזור מדרגות מקצועי, ע"י בעלי מקצוע מנוסים, מומחים ושירותיים שיעשו זאת על הצד הטוב ביותר. פרטים מלאים, ושליחת נציג מטעמנו עד אליכם לבית תמצאו בעמוד יצירת קשר.