ניקיון

ניקוי רצפת אפוקסי היתרונות הגדולים ביותר שבה. באופן כללי מדובר ברצפה בעלת יתרונות רבים אך הניקיון הוא אחד מהיתרונות המשמעותיים ביותר בעיקר לאלו שמתקשים למצוא מוטיבציה לניקוי ארוך ומייגע. זה הזמן להבין עד כמה הניקיון פשוט וכיצד מבצעים אותו.

תחזוקה וניקיון פשוטים למדי

כמו שכבר אמרנו בשורות הפתיחה. ריצוף אפוקסי הוא אחד מהפתרונות הכי טובים שיש. ריצוף מסוג זה עמיד מאוד לטווח הארוך והוא יכול לסבול כל העמסה אפילו במשקלים גדולים מאוד ומרוכזים, כמו למשל כמות אדירה של אנשים שתהיה עלי או רהיטים כבדים. אפילו כלי רכב יכולים לנסוע עליו והריצוף יישאר עמיד לחלוטין. עם זאת הניקיון הוא הדובדבן שבקצפת והוא זה שמעניין הרבה מהלקוחות, גם במגזר העסקי וגם במגזר הפרטי. כמעט ולא צריך לתחזק את הרצפה ומלבד ניקיון שמתבצע די בפשטות אין סיבה שתשקיעו בכך זמן או מאמץ.

כיצד להסיר כתמים וסימנים?

אחד הדברים שכן יכולים להופיע על רצפת אפוקסי הם סימנים. הסימנים הללו יכולים להופיע מכלי רכב שייסעו עליה, כמו למשל כלי רכב תפעוליים בעיקר במגזר התעשייתי, כאשר הכתמים הללו יהיו פשוטים מאוד להסרה. הכתמים הללו, כמו למשל כתמי חומצות או דם במעבדות או במרפאות, יכולים להיות מוסרים על ידי ניגוב פשוט של מטלית לחה או נייר ספוג במים. ריצוף אפוקסי אינו סופח מים וזה היתרון המשמעותי שלו שהופך את הניקיון לפשוט כל כך. כמו כן הרצפה לא תשקע וזה מה ששומר על המראה האחיד שלה על אף שמופעל עליה לחץ רב וממוקד.

ניקוי יבש עם סיבים עדינים

ארי שדיברנו על אחד המטרדים הגדולים ביותר של ניקוי רצפות, הסרת כתמים, זה הזמן לדבר על הגורמים שכן יכולים ליצור סימנים על הרצפה. הסימנים יכולים להיות בולטים בעיקר אם תנקו את הרצפה עם מטאטא בעל סיבים קשים. תמיד רצוי לנקות את רצפת האפוקסי עם מטאטא רך ואם אין לכם אחד כזה, מומלץ להשתמש בשואב אבק. סיבים קשיחים של מטאטא יכולים לפגוע מאוד ברצפה ולהשאיר בה שריטות שאמנם יהיו מיניאטוריות אך עם הזמן יגדלו ולא רק יכערו אותה, אלא יפגעו בתחושה של המרקם החלק שמאפיין אותה.

כיצד שוטפים רצפת אפוקסי?

אז דיברנו על הסרת כתמים ועל טאטוא נכון וזה הזמן לדבר על השטיפה של הרצפה. שטיפת ריצוף אפוקסי מתבצעת ממש כמו כל ריצוף אחר כאשר היתרון הוא שרצפה זו עמידה יותר למים מכל רצפה אחרת. לא כדאי להציף את הרצפה ולא בגלל שהיא לא עמידה אלא בגלל שזה יעשה לכם עבודה ארוכה יותר. כל מה שצריך לעשות כדי לשטוף אותה זה להעביר עליה סמרטוט רצפה רטוב עם מגב, כאשר ניקוי פשוט וללא מאמץ יהיה מספק כדי להחדיר בה ברק מחדש.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *